• bussines card
  • orchid, orchidej
  • poppy, mák
  • kala

PAYOT

Příběh Dr. Nadiii PAYOT - 1887 - 1966

Nadia Gregoria Rachat se narodila v roce 1887 na březích Černého moře v Oděse. Narodila se v bohaté rodině a proto měla mladá Nadia to štěstí, že vyrůstala ve stylu ruské inteligence ve výchově francouzské a německé guvernantky, které jí učily tyto jazyky.

Brzy se rozhodla, že chce být doktorkou. Tehdy však v její zemi nebylo možné, aby se žena dostala na univerzitu. V roce 1907, ve svých dvaceti letech, odešla Nadia z Oděsy studovat na fakultu medicíny v Lusanne. Na konci studií potkala svého budoucího manžela, Edmonda PAYOT, inženýra z École Polytechnique.

V roce 1917 odjeli do New Yorku. Nadie bylo 30 let a byla ohromena světem salonů krásy. V tu chvíli se zrodilo její skutečné poslání: jako kvalifikovaná doktorka pomáhat ženám být krásné a cítít se skvěle! Zaměřila se na životní elán a hluboké dýchání pro udržení rovnováhy mezi tělem a myslí. Podle tohoto principu později vytvářela své inovativní PŘÍRODNÍ přípravky.

V roce 1920 se manželé odstěhovali do Paříže. Nadia nejprve spolupracovala s bylinkáři, kteří jí dodávali rostliny, síru, kafr apod. Potom začala míchat jisté Elixíry krásy a nakonec vytvořila legendární produkty jako Golden Rays, Nutricia, Pâte Grise a další. Brzy otevřela skutečné laboratoře na Bois-Colombes v pařížském předměstí a v roce 1925 otevřela svůj první Salon krásy na Rue Richepance v Paříži, který se okamžitě setkal s obrovským úspěchem.

V roce 1947 založila školu péče o krásu v prvním patře Salonu Castiglione a začala vyvíjet péči o tělo. Celých 19 let školila generace kosmetiček, které dosud neexistovali a byly taktně nazývány "Beauty Ladies". Doktorka je učila nejen umět "číst" a znát pleť, ale také postupy ošetření a lidské kvality. Musely mít osobnost a zároveň být diskrétní, aby se klientky citíly jako v ráji, kde se mohou svěřit, být zpovědníky dnešní doby od kterých každý žena odchází s dobrým pocitem uvnitř i navenek.

A dodnes, na základě osmdesáti let zkušeností, mají Laboratoře Payot, dědic jejích odborných znalostí, profesionality a šlechetnosti, touhu nadále kráčet kupředu za pocitem zdraví a krásou žen a slavnostně otevírají Espace Payot poskytující prostor pro relaxaci přímo v srdci Paříže.

Officiální stránky PAYOT